Kształtki z gumy

Kształtki z gumy
Kształtki z gumy

Większość kształtek z gumy nie jest częściami normalnymi czy standardowymi. Są to w większości części, które przy współpracy z naszymi klientami zostały stworzone, by pełnić określone funkcje a następnie zostały wyprodukowane na zamówienie. Są one stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu jako odbojnice, elementy zawieszenia, uszczelnienia i wiele więcej.


Dobre właściwości gumy dają jej szeroki wachlarz zastosowań. Tak wyprodukowane części są elastyczne, odporne na ciśnienie, zużycie oraz obciążenia mechaniczne jak i chemiczne. Pożądana funkcja oraz środowisko pracy danego elementu wpływa na to jaki materiał oraz jaka metoda powinna zostać użyta do jego produkcji. Wszystkie znane procesy produkcyjne oraz specyficzne cechy są podstawą dla dostaw szerokiej gamy naszych produktów.


Obok konwencjonalnych pras wulkanizujących, do produkcji metodą formowania tłocznego i prasowania, dysponujemy również najnowocześniejszymi wtryskarkami, co pozwala nam na produkcje krótkich serii jak i produkcję masową. Wyspecjalizowaliśmy się w znajdowaniu rozwiązań przy problemach z kształtkami. Mieszanka, produkcja i projektowanie są tak dopasowane do zastosowań samych części  jak i wymagań klienta, że zawsze osiągniemy porozumienie optymalnie ekonomiczne.